Translate

środa, 6 stycznia 2016

Wyprawa dwunasta do Czarnobyla - październik 2015 - Przejazd do Sławutycza, Mieżyhoria

Wyjazd do Czarnobylskiej zony ze strefazero.org zaczyna się o 22:00 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zbiórka uczestników przed wyjazdem jest niezwykle ciekawa. Oto schodzą się ludzie z różnych stron Polski. Jedni jadą po raz pierwszy chcąc przeżyć przygodę życia inni jadą po raz kolejny żeby utrwalić swoje wspomnienia i przeżyć coś nowego. Fajne jest to przedstawianie się. Czasami uda się zapamiętać imiona, potem odnaleźć się na Facebooku. Oto czekamy na nieznane, bo dla mnie za każdym razem jest tak, jak za pierwszym. Oczekiwanie, oczekiwanie, spełnienie i niedosyt i znowu oczekiwanie na kolejny wyjazd. 
Droga do granicy upływa w bardzo miłej atmosferze. Potem sen i przebudzenie. I już się dzieje. Granica w tamtą stronę jest bezproblemowa. Z powrotem bywa różnie, czasami godzinę czasami sześć godzin. Dziwi mnie to ale cóż może tak ma być? 
W Kijowie od kilku wypraw stałym punktem jest Muzeum Korupcji w dawnej posiadłości Janukowycza - Mieżyhoria
Pokazywałem to Muzeum już kilka razy ale warto jeszcze raz rzucić okiem jak żył Janukowycz. Jak się ostatnio dowiedziałem jego posiadłość w porównaniu z posiadłością obecnego prezydenta Ukrainy jest bardzo skromna.
Słynny Galleon, a poniżej willa Putina.


Muzeum Korupcji najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który dysponuje elektrycznym samochodem. Zabiera kilka osób i wozi po posiadłości.
Przejazd do Sławutycza, potem zakwaterowanie, kolacja i spać! Poranne wstawanie czasami jest trudne. Przejazd do strefy trwa czterdzieści minut. Można dospać. 

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa wycieczka. Nawet na Janukowyczu idzie zrobić interes ;) Skoro zwiedzanie z pomocą autka, to posiadłość spora ;)
    Pozdrawiam i życzę udanego dnia Andrzeju :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szanowny Panie, z zainteresowaniem oglądam Pana blog i chciałabym polecić uwadze najnowszy numer miesięcznika Znak, w którym poruszamy temat Czarnobyla. Gdyby był Pan zainteresowany proszę o kontakt - pieczek@znak.com.pl Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń